ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΑ

ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΗΣ ΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑΣ ΠΑΤΗΝΙΩΤΑΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ"

Tuesday 24 Μαΐου 2022 ΑΙΘΟΥΣΑ 827, ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

Στο πλαίσιο του μαθήματος: "Εφαρμογές επικοινωνίας και μάρκετινγκ στις παραστατικές τέχνες  (68ΘΕ185),  την Τρίτη 24 Μαΐου 2022 στις 6 μ.μ. (αίθουσα 827) θα έχουμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε την κα Εμμανουέλα Πατηνιωτάκη (PhD).

Η διάλεξη της θα αφορά την καθολική προσβασιμότητα στο θέατρο.

Η Εμμανουέλα Πατηνιωτάκη είναι ακαδημαϊκός, ερευνήτρια στον χώρο της Προσβασιμότητας, κάτοχος διδακτορικού τίτλου (PhD) από το Imperial College London με πολυετή έρευνα στην Καθολική Προσβασιμότητα και στα μέσα και τους τρόπους επίτευξής της.

Έχει ακαδημαϊκή έδρα στο University College London και είναι ιδρύτρια της εταιρείας παροχής υπηρεσιών προσβασιμότητας ATLAS E.P.

Ασχολείται με την παροχή υπηρεσιών και μέσων προσβασιμότητας από το 2008 στο θέατρο, τον κινηματογράφο, σε συναυλίες, στην τηλεόραση, σε ζωντανές εκδηλώσεις και στην εκπαίδευση.

Πρόσφατα δημοσίευσε τον Εθνικό Οδηγό Υποτιτλισμού για Λόγους Προσβασιμότητας.