ΔΙΑΛΕΞΗ ERASMUS+ ΤΟΥ WINFRIED LÖFFLER ΜΕ ΘΕΜΑ «Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ FAKE NEWS, ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ»

Tuesday 05 Μαρτίου 2024

Διάλεξη ERASMUS+ του κ. Winfried Löffler, Καθηγητή Χριστιανικής Φιλοσοφίας στη Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου του Innsbruck της Αυστρίας με θέμα: «Η επιστημολογία των fakenews, οι παρενέργειές τους και η αντιμετώπισή τους στις σύγχρονες κοινωνίες» θα λάβει χώρα την Τρίτη 05 Μαρτίου 2024, ώρα 12:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων στο Κτήριο της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

Θα χαιρετίσει η κ. Σοφία Παπαϊωάννου, Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας του Ε.Κ.Π.Α. Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στην αγγλική γλώσσα και θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Για περισσότερες πληοροφορίες δείτε εδώ.